פרחי הקיץ

בעת תכנון או הקמת גינה יש לבחור בקפידה את השנים אותם אנו מתכוונים לגדל. יש לבחור אותם בהתאם לאקלים בו הם יגדלו, תקופת גידולם והתוצאה בה אנו חפצים. בעקבות ההתפתחויות הטכנולוגיות של השנים האחרונות אשר הגיעו גם לתחום הגינון, ניתן כיום לרכוש זרעים של מבחר של זני פרחים, ישנם כאלה העמידים יותר לתנאי האקלים הישראלי וישנם כאלה המתאימים לתקופות מסוימות בשנה או יותר נכון לעונות שונות. פרחי הקיץ נמנים על קבוצת הפרחים העונתיים מכיוון שהם מסוגלים לגדול בתנאי הקיץ הן מבחינת ההתמודדות עם השמש החזקה, הטמפרוטורות הגבוהות והשינויים המתרחשים בקרקע כתוצאה מכל אלה.

פרחי קיץ – עמידים בפני אקלים צחיח

יתרונם של פרחי הקיץ כפרחים עונתיים ביחס לזני פרחים אחרים טמון בכך שהם מסוגלים להתמודד בצורה האופטימלית עם האקלים הקיצי אך הם יגדלו רק בתקופה זו של השנה כלומר הם אינם מתאימים לגידול בעונת החורף למשל. עונת הקיץ כידוע היא עונה קשה מאוד לגידול פרחים מבחינת הדרישות הקשרות למצב הקרקע וההשקייה כאשר למרות שישנה שמש חזקה ברוב שעות היום, יש לדאוג להשקייה מרובה על מנת למנוע התייבשות ולמינון מסוים של מינרלים וחומרי דישון במצע הגידול של פרחי הקיץ.

פרחי הקיץ ידועים אם כן בססגוניותם וצבעוניותם הרבה מה שהופך אותם לאטרקטיביים ביותר בקרב מגדלים חובבים וכאלה המגדלים אותם על מנת לשווקם כפרחי נוי עבור השוק הפרטי. כאשר פרחי הקיץ גדלים במהלך העונה המתאימה עבורם הם גדלים ומתפשטים בצורה מהירה ביותר כאשר לאחר מכן נותרת מהתפרחת עצמה אך ורק מערכת השורשים אשר תצמיח פרחים חדשים כאשר תחזור העונה בשנה שלאחר מכן.

גידול פרחי קיץ בצורה נכונה

גידול פרחי קיץ דורש הכנה קפדנית של האדמה עליה הם גדלים ותשומת לב מתמשכת המבקרת את כמות המזיקים, מצב הקרקע והכימיקליים אותה היא מכילה כל זאת על מנת שהפרחים יוכלו לנצל באופן האופטימאלי את השמש אליה הם נחשפים יחד עם המים המוענקים להם על ידי השקייה אינטנסיבית ורציפה בכדי  שיוכלו לגדול מה שיותר ולהציג את הפריחה היפה והססגונית כל כך המאפיינת את פרחי הקיץ ושבגינה הם מבוקשים על ידי מגדלים רבים.

דילוג לתוכן