עיצוב גינה קטנה

לפעמים עיצוב של שטח קטן קשה הרבה יותר מעיצוב של חלל גדול. אכן, כשמדובר בתחום של עיצוב גינות קטנות, יש לשים לב היטב כיצד אנו מתכננים ומעצבים את הגינה על מנת שנוכל ליהנות מגינה נעימה, יפה ומרשימה גם בשטח קטן.

כללים בסיסיים לעיצוב גינות קטנות

  •          סגנון – לפני שמתחילים חשוב להחליט על הסגנון שאנחנו רוצים לגינה הקטנה. גינות קטנות יש לתכנן מראש וחשוב ללכת לפי קו אחד ואחיד. בחרו נושא מסוים או סגנון מסוים שכל הגינה תתמקד בו למשל: גן יפני, גווני אדום, קקטוסים וכדומה.
  •          תכנון – מכיוון שאין הרבה מקום בגינה הקטנה חשוב לתכנן הכול מראש, את הצמחיה ומיקומה, את מבנה השטח, הסגנון, אלמנטים כמו כדים ומסלעות ועוד. ניתן ומומלץ להיעזר בעיצוב גינות מקצועי המתמחה בתחום של עיצוב גינות קטנות.
  •         כמות – כשאתם מתכננים את הצמחים בגינות קטנות כדאי לא להעמיס יותר מידי צמחים פן תטבעו בצמחיה.
  •     רצוי לשתול צמחים בקבוצות קטנות ולא צמחים בודדים.

בחירת צמחים לגינות קטנות

גינות קטנות לא מאפשרות לנו לגדל עשרות רבות של צמחים וכמובן לא צמחים גדולים מאוד או עצים שיגדלו לממדים מרשימים. עיצוב גינות קטנות חייב לקחת בחשבון שאכן, אין לנו הרבה מקום. בחירת הצמחים צריכה להתאים לקנה המידה של הגינה וחשוב כמובן להתחשב בצמחיה קיימת ובתנאי השטח. בתהליך עיצוב גינות קטנות רצוי להתמקד בשלושה צבעים של צמחיה, ולוודא שצריכת המים של הצמחים דומה. כמו כן, כשאנחנו בוחרים צמחים לגינה קטנה חשוב לזכור שכל צמח רואים ומרגישים בנוכחותו שלא כמו בגינה גדולה בה צמחים יכולים להיעלם ברקע לתקופה, והדבר לא יפריע לעיצוב הכללי. יש לבחור צמחים שיראו אסטטיים גם מחוץ לעונת הפריחה.

דילוג לתוכן