גיזום עצי פרי

עצי הפרי שלכם יכולים להיות משובחים ופוריים אך יש מצב שאתם לא מפיקים מה את המיטב. גיזום עצי פרי הוא תהליך הכרחי שיש לבצע בצורה נכונה לפי סוג העץ ולפי השלב שלו בצמיחה, כדי להפיק ממנו יותר ולאורך זמן רב יותר. זה הזמן להבין מדוע גיזום עצי פרי נחוץ ומה חשוב לדעת על המשימה המורכבת.

גיזום עצים

לגזום עם הכלים הנכונים

לגיזום עצי פרי יש כמה סיבות אך עוד לפני שנדון עליהם חשוב לזכור שכדי לגזום בצורה נכונה יש צורך לעבוד עם כלים מקצועיים. אי אפשר לגזום את ענפי העת עם מסור קטן ובטח לא באופן ידני כאשר מעבר לנזק שאתם יכולים לגרום לעץ, אתם עלולים לפצוע את עצמכם ואף להיכשל במשימה. כמו כן יש צורך להבין לאיזה צורך הגיזום מתבקש כאשר יש מגוון סוגי גיזומים לפי מצב עץ, לכן בכל מקרה חשוב לקבל ייעוץ מחברה מקצועית המספקת שירות גיזום עצים.

מדוע גוזמים עצי פרי?

  • גיזום עצי פרי חשוב מאוד כדי לאפשר החדרת אור אל החלק הפנימי של העץ. ברגע שיש ענפים צפופים מידי בהיקף שלו השמש לא תוכל לחדור אל ענפים הפנימיים וכך לא רק שהענפים שנשארים חשוכים לא יוכלו לצמוח, הם ישפיעו על כל העץ לרעה כיוון שהם יירקבו עם הזמן. יש צורך לאפשר את החדרת קרני השמש במידה נכונה כך שכל העץ יספק תפוקת פרי הולמת.
  • גיזום ענפים רקובים מתבקשים באופן מיידי כדי לשמור על בריאות העץ הכוללת. כמו כן, ברגע שיש ענף שלא מספק מספיק פרי אפשר לגזום אותו וכך לאפשר את התפתחותם של ענפים פוריים יותר.

כל עץ והגיזום שלו

יש מגוון רחב של עצי פרי וכל עץ יצטרך את הגיזום שמתאים לו. אי אפשר להכליל ולבצע את אותו הגיזום אפילו אם מדובר באותה מטרה, כאשר גם אם יש צורך לגזום שני סוגי עצים כדי להכניס אור אל החלקים הפנימיים שלהם, צפיפות הענפים או כמות האור הנדרשת יכולה להיות שונה. בנוסף, גיל העץ משמעותי וכל עץ צריך לקבל את הגיזום שלו במועד המתאים, כאשר יש עצים כדוגמת עץ מנגו שלא צריכים גיזום בכלל בשנים הראשונות, לעומת עצים אחרים שהגיזום בשלב מוקדם יהיה הכרחי.

דילוג לתוכן